Nawigacja

 • Egzaminy poprawkowe

  Egzaminy poprawkowe z następujących przedmiotów:

  - język polski

  - matematyka

  - geografia

  - historia i społeczeństwo

  - język niemiecki

  odbędą się 26 sierpnia o godzinie 9.00.

 • Wakacje

  Życzymy wszystkim bardzo udanych wakacji!

 • Zakończenie Roku Szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę, 19 czerwca o godzinie 9.00.

 • I TŻ i UG na warsztatach kulinarnych w Grodnie

  10 czerwca 2019r. odbyły się ostatnie warsztaty kulinarne w ramach projektu „Kuchenne Rewelacje z Tradycją”. Uczniowie klasy I TŻ i UG zmierzyli się tym razem z wieprzowiną, która  na polskich stołach odgrywa wyjątkowo ważną rolę. O wieprzowinie od lat krążą kulinarne mity mówiące o jej negatywnym wpływie na zdrowie, jednak dzisiejsze warsztaty dowiodły, że warto po nią  sięgać ponieważ  w zdrowej diecie nie ustępuje wartością innym rodzajom mięsa. Dowodem na to są wykonane potrawy: pieczone żeberka z sosem barbecue i puree z selera, polędwiczka wieprzowa a ‘ la Wellington z musem z pieczonego jabłka i puree z topinamburu oraz gulasz wieprzowy z warzywami. Zobacz galerię.

 • Spotkanie z przedstawicielami hotelu Strandidyll

  10 czerwca w auli szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami niemieckiego hotelu "Strandidyll", który znajduje się w Heringsdorfie. Spotkanie poprowadzili Pani Britta Hormann, asystent operacyjny oraz Pan Adrian Płaskoczyński, absolwent naszej szkoły, który aktualnie pełni funkcję głównego kelnera. Goście zapoznali młodzież z ofertą odbycia praktyk w ich  hotelu, zachcęcali również do starania się w przyszłości o pracę w hotelu. Zobacz galerię.

 • Kuchenne rewelacje z tradycją

  Zbliżają się do końca warsztaty kulinarne w ramach projektu ,,Kuchenne rewelacje z tradycją" W poniedziałek i wtorek 27 i 28 mają w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie uczniowie klasy pierwszej i drugiej wypiekali ciasta. Pod opieką kucharzy sporządzili tarty z różnymi owocami. Upiekli też ciasta drożdżowe, biszkoptowe i czekoladowe. Zobacz galerię.

 • Uwaga!

  Prosimy tegorocznych absolwentów o odbiór  dyplomów zawodowych w sekretariacie szkoły! 

 • Gala - Unia Europejska Inspiruje Pomorze Zachodnie

  20 maja 2019 roku uczniowie klasy II TH i III TŻ uczestniczyli w uroczystej Gali "Unia Europejska Inspiruje Pomorze Zachodnie". Spotkanie odbyło się w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Tematem wiodącym był Fake News i mowa nienawiści. Galę otwierał Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego a wykłady prowadzili dziennikarze Beata Biel i Filip Chajzer. Zobacz galerię.

 • Słodkie warsztaty w Grodnie

  We wtorek 14 maja odbyły się kolejne warsztaty w Grodnie. Temat główny to czekolada, o której wiadomo, że poprawia nastrój, dodaje energii i likwiduje zmęczenie. O czekoladzie opowiadali z pasją cukiernicy z Pracowni Czekolady z Koszalina. Ostatni etap produkcji czekolady to temperowanie polegające na podgrzewaniu i schładzaniu masy czekoladowej dzięki czemu staje się ona błyszcząca i chrupka. Po tym zabiegu uczniowie pod opieka cukierników stworzyli przepyszne pralinki z nadzieniem z rokitnika i z mango. W ciągu kilku godzin powstały w Grodnie wspaniałe musy czekoladowe, torty, browni czekoladowe i sernik z białą czekoladą. Zobacz galerię.

 • Matura

  Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Dziś, 6 maja o godzinie 9.00 maturzyści piszą egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, 7 maja we wtorek również o godzinie 9.00 zmierzą się z pisemnym egzaminem z  matematyki, a 8 maja w środę z języka angielskiego. Przypominamy, że te dni są wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów z młodszych klas. Egzaminy z wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym uczniowie zdają według  harmonogramu egzaminów maturalnych CKE.

  Wszystkim Maturzystom życzymy powodzenia na egzaminach!

 • Pożegnanie Maturzystów

  W piątek 26 kwietnia odbyła się uroczystość pożegnania Maturzystów naszej szkoły, w której uczestniczyła młodzież, rodzice, nauczyciele, oraz Prezydent Miasta Świnoujścia Pan Paweł Sujka. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych wręczali symboliczne kwiaty abiturientom, a następnie uświetnili akademię programem artystycznym. Maturzystów w swoim przemówieniu żegnała Pani Dyrektor i Pan Prezydent Paweł Sujka. Zostały wręczone nagrody dla najlepszych uczniów i sportowców. Zobacz galerię

 • Kolejne warsztaty kulinarne w Grodnie

  W poniedziałek, 30 kwietnia, uczniowie klasy I TŻiUG kolejny raz gotowali z najlepszymi kucharzami w Grodnie. Tym razem pod nóż szefów kuchni poszły owoce morza. Przygotowano i z apetytem zjedzono ostrygi, krewetki, mule, ośmiornicę, przegrzebki i homary. Zobacz galerię.

 • Wycieczka do Wiednia

  Wycieczka do Wiednia

  W dniach 23 - 27 września 2019 r. odbędzie się 5 dniowa wycieczka do Wiednia – stolicy Austrii. Miasto położone w północo – wschodniej części kraju, nad Dunajem posiada wiele niezwykłych zabytków z różnych epok historycznych. Zabytkowe centrum Wiednia od 2001 roku wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wiedeń to miasto, gdzie z historią można zetknąć się na każdym kroku. To również miasto muzyki, tutaj właśnie tworzyli najwięksi kompozytorzy świata, tacy jak Mozart czy Beethoven. Wiedeń to centrum artystycznego świata.
  Informacje i zapisy u pedagoga.

 • Uwaga!

  Informujemy, że po feriach świątecznych, czyli od środy 24 kwietnia lekcje w naszej szkole będą odbywały się  zgodnie z planem lekcyjnym.

 • Uwaga tegoroczni absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych!

  Informujemy, że ustalony początkowo termin Otwartych Drzwi dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych na poniedziałek 8 kwietnia jest odwołany!
  Termin Otwartych Drzwi ogłosimy po 15 kwietnia.

 • Wycieczka dydaktyczna klasy IATH w hotelu "Trzy Wyspy"

  W dniu 21 marca 2019 roku wybrałyśmy się jako klasa IA TH na wycieczkę dydaktyczną do hotelu „Trzy Wyspy” w Świnoujściu z okazji „Święta Wiosny”.

  Zostałyśmy tam bardzo miło przywitane przez przedstawicielkę hotelu, która pokazała nam, jak on funkcjonuje oraz zapoznała nas z świadczonymi przez niego usługami.

  Podczas zwiedzania obiektu zobaczyłyśmy m.in. bar związany z osobą pana Jerzego Porębskiego i dowiedziałyśmy się dużo na temat jego działalności.

  Szczególnie spodobał się nam w hotelu taras z widokiem na morze, na którym mogłyśmy wykonać pamiątkowe zdjęcia.

  Podczas przerwy w zwiedzaniu placówki zostałyśmy zaproszone do bufetu na obfite i bardzo smaczne śniadanie.

  Po tym poczęstunku przedstawicielka hotelu rozdała nam jeszcze drobne upominki.

  Po pobycie w hotelu udałyśmy się do kina na projekcję filmu „Kurier”.

  Zobacz galerię

 • Kolejne "Kuchenne rewelacje z tradycją"

  01 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy I oraz II TŻ i UG po raz siódmy uczestniczyli w  warsztatach kulinarnych w ramach projektu "Kuchenne rewelacje z tradycją", które odbywają się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

  Tematem poniedziałkowych zajęć były potrawy z produktów regionalnych, a konkretnie z Łososia Jurajskiego. Hodowla tej ryby zlokalizowana jest w Janowie w woj. zachodniopomorskim i jest jedyną tego typu hodowlą w skali świata. Woda, w której żyją łososie pozyskiwana jest z odwiertu o głębokości ponad 1 km, pochodzi z okresu dolnej jury i liczy blisko 150 mln lat. W związku z czym nie jest zanieczyszczona toksynami lub innymi substancjami szkodliwymi dla zdrowia.

  Uczniowie pod okiem doświadczonych szefów kuchni przygotowali: tatar z łososia z marynowaną rzodkiewką, paprykarz,zupę rybną, pieczonego łososia na kalafiorowym puree z chutneyem z pieczonego bakłażana, pasternaka i papryki.

  Zobacz galerię

 • Szkolenie na promie Polonia

  W dniu 26 marca 2019r. na pokładzie promu Polonia odbyło się szkolenie uczniów naszej szkoły z klasy III Technikum żywienia. Tematem szkolenia była kuchnia międzynarodowa. Pierwsza część warsztatów odbyła się na kuchni gorącej. Uczniowie pod okiem szefa kuchni przygotowywali hiszpańską paellę, francuski gulasz coq au vin oraz szwedzkiego łososia z sosem bearneise. Na kuchni zimnej przygotowali sosy vinaigrette francuski, włoski oraz szwedzki sos miodowo-musztardowy. Na koniec uczniowie sporządzili lekkie sałatki i podali je z ww. sosami. Po owocnej pracy odbyła się degustacja sporządzonych potraw. Zobacz galerię .

 • Kuchenne rewelacje z tradycją

  25 i 26 marca 2019 r. uczniowie klasy I oraz II TŻ i UG po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych w ramach projektu "Kuchenne rewelacje z tradycją", które odbywają się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Cotygodniowe zajęcia zgłębiają wiedzę kulinarną naszych uczniów a także pozwalają nabyć umiejętności pracy na nowoczesnym sprzęcie gastronomicznym.Tematem warsztatów była dziczyzna. Młodzież korzystając z wieloletniego doświadczenia szefów kuchni przygotowała carpaccio z sarniny, comber z sarny z kaszotto z marynowanymi burakami i sosem z owoców leśnych, zupę gulaszową z mięsa dzika, hamburgery z dziczyzny a także lekki deser pochodzący z kuchni włoskiej Panna Cottę ze świeżymi owocami leśnymi  Zobacz galerię.

 • Otwarte Drzwi

  Zebrania z rodzicami odbędą się w czwartek 28 marca 2019 r.

  • Spotkania z wychowawcami od 16.30 do 17.00
  • Drzwi otwarte od 17.00 do 18.00 (dyżury pełnić będą wszyscy nauczyciele pracujący w szkole)

   

  Poniżej podaję miejsce spotkań poszczególnych klas z wychowawcami oraz miejsce dyżurów nauczycieli:

  Miejsce spotkań z wychowawcami:

  • Klasa I a TH - sala  nr 21– p. Edyta Szczubiałkiewicz
  • Klasa I b TH - sala  nr 7 – p. Bożena Stankiewicz-Kolańska
  • Klasa I TŻ i UG- sala  nr 07 – p. Aleksandra Wrębiakowska
  • Klasa II TH - sala  nr 4 – p. Beata Kurowska
  • Klasa II TŻ i UG- sala nr 30  – świetlica   – p. Dorota Schabek
  • Klasa III  TH  - sala nr 20  – p. Jolanta Deląg  
  • Klasa III  TŻ  i UG- sala nr 5 – p. Edyta Walczak
  • Klasa IV TE -  p. Anna Dunajko  - nieobecna
  • Klasa IV TH - sala  nr 17 – p. Iwona Regińczak – Tyburska
  • Klasa IV  TŻ -sala nr 8 – p. Sylwia Suska 

   

  Miejsce dyżurowania wszystkich nauczycieli pracujących w szkole.

  Matematyka

  • Anna Dunajko - nieobecna
  • Danuta Sumińska - s. 1

   

  Kierownik szkolenia praktycznego

  • Anna Kazana-Komarek - s. 3

   

  Przedmioty ekonomiczno-hotelarskie

  • Beata Kurowska- s. 4
  • Bożena Stankiewicz-Kolańska - s. 5


  Chemia / Biologia

  • Małgorzata Hudzik -  s. 7

   

  Język niemiecki

  • Sylwia Suska – s. 8
  • Edyta Szczubiałkiewicz  -  s. 21

   

  Informatyka

  • Justyna Szyszka – s. 14


  Pedagog szkolny

  • Patrycja Walczak – s. 12

   

  Geografia

  • Urszula Grzela –  s. 16

   

  Historia/Wos

  • Arkadiusz Hływa – s. 16


  Język polski

  • Iwona Regińczak-Tyburska – s. 17
  • Jolanta Deląg – s. 20

   

  Edukacja dla bezpieczeństwa

  • Ryszard Moroch – s. 19


  Wychowanie fizyczne

  • Katarzyna Szmygin – s. 18
  • Monika Dobek – s. 18

   

  Język angielski

  • Zofia Olek –  s.19
  • Ewelina Sidor – s. 20

   

  Religia

  • ks. Daniel Majchrzak – s. 17


  Przedmioty gastronomiczne

  • Aleksandra Wrębiakowska – s. 30 świetlica
  • Dorota Schabek – s. 30 świetlica
  • Edyta Walczak –  s. 30 świetlica
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu
  ul. Gdyńska 26
  72-600 Świnoujście
 • tel/fax 91 321-45-66

Galeria zdjęć