Nawigacja

 • Dzień Przedsiębiorczości

  20 marca 2019 roku uczniowie klas pierwszych  brali udział w 16 edycji programu Dzień przedsiębiorczości, który objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Młodzież odbyła jednodniowe praktyki w firmach i instytucjach, poznając specyfikę pracy na konkretnym, wybranym przez siebie stanowisku, między innymi: nauczyciela, fotografa, tatuażysty, recepcjonisty, fryzjera, handlowca, opiekuna zwierząt. Zobacz galerię.

 • Sukces w turnieju wiedzy pożarniczej

  Sukces w turnieju wiedzy pożarniczej

  20 marca 2019 r. Bartosz Szymański z klasy II TH zajął II miejsce w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" Gratulujemy!

 • Warsztaty kulinarne - Kuchenne rewelacje z tradycją

  18 marca 2019 r. uczniowie klasy I TŻ i UG po raz piąty uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w ramach projektu "Kuchenne rewelacje z tradycją". Zajęcia odbywają się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, a ich celem  jest przygotowanie uczniów naszej szkoły do pracy w gastronomii w nowoczesnych hotelach i restauracjach. Tematem poniedziałkowych warsztatów były "Chleby, tarty i kulebiaki". Pod okiem szefów kuchni młodzież miała możliwość wypieku chleba z mąki żytniej, orkiszowej i gryczanej. Sporządziła także kilka rodzajów tart, na słodko z musem borówkowym i truskawkowym oraz na słono z kozim serem i szpinakiem, krewetkami oraz konfitowanym porem. Uczniowie wykonali również  kulebiaka wywodzącego się z kuchni rosyjskiej z nadzieniem z kaszy pęczak, kiszonej kapusty z grzybami i łososiem. Zobacz galerię

 • Warsztaty rozwojowe dla młodzieży w hotelu Trzy Wyspy

  14 marca 2019 r. kolejna grupa uczniów z klasy III w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyła w warsztatach rozwojowych pt. Szkoła średnia i co dalej.
  Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Drzewiecka HR Manager w hotelu Trzy Wyspy. Warsztaty miały na celu umożliwienie uczniom podjęcie decyzji w zakresie osobistego rozwoju zawodowego.
  Podczas zajęć udali się w podróż w kierunku zmian i przyjrzeli się temu co jest obecnie a także temu co mogło by być.
  Odkryli ważne dla siebie wartości, wykreowali wizję przyszłości, zdefiniowali swoje ambitne i realne do osiągnięcia cele, mieli szansę zaplanować swój pierwszy krok do niego.
  Zajęcia umożliwiły uczestnikom przyjrzeć się, czy ich obawy w dążeniu do celu są zasadne i czy obrana wcześniej droga jest dla nich atrakcyjna i godna poświęcenia.
  Razem z trenerem poszukiwali zasobów i motywacji do działania w kierunku podjęcia pracy zawodowej lub dalszej edukacji.
  Warsztaty były okazją do wspólnych inspiracji, a praca w grupie wspierała odważne decyzje.
  Kolejny raz wielkie podziękowania kierujemy do Dyrekcji Hotelu Trzy Wyspy a w szczególności do wieloletniej doświadczonej Pani Agnieszki Drzewieckiej – HR Managera hotelu Trzy Wyspy, która w miłej i przyjaznej atmosferze poprowadziła bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia z młodzieżą.
  Koordynator doradztwa zawodowego w CEZiT
  Anna Kazana-Komarek
  Zobacz galerię.

 • Szkolenie klasy I b na promie Polonia

  12 marca 2019 r. na pokładzie promu Polonia odbyło się szkolenie uczniów naszej szkoły, klasy I b o profilu technik hotelarstwa. Uczniowie poznali zasady funkcjonowania restauracji i baru. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej. Obejmowało podstawowe zasady nakrywania stołów w restauracji, dobór zastawy stołowej, serwowanie wina, podstawy obsługi barmańskiej, przygotowanie baru do pracy, podstawy parzenia kawy. Zobacz galerię.

 • Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne

  Rekolekcje Wielkopostne w parafii pw. bł. Michała Kozala odbędą się w dniach od 14 do 15 marca.
  Czwartek 14.03.2019 r. - od godz. 08:00 – 10:00
  Piątek 15.03.2019 r. - od godz. 08:00 – 10:00
  Uwaga! Uczniowie, którzy zadeklarowali udział w lekcjach religii w roku szkolnym 2018/2019 są zwolnieni z zajęć lekcyjnych w godzinach trwania rekolekcji.
  Pozostali uczniowie mają lekcje zgodnie z planem.

 • Warsztaty dla maturzystów

  W dniu 07 marca 2019 r. Wyższa Szkoła Bankowa ze Szczecina przeprowadziła warsztaty dla uczniów klas czwartych .
  Tematem przewodnim było redagowanie CV oraz przebieg rozmowy rekrutacyjnej. Uczniowie klas maturalnych niebawem wkroczą na rynek pracy, więc utrwalenie wiedzy i umiejętności związanej z redagowaniem dokumentów aplikacyjnych, jak również odpowiednie zaprezentowanie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej okazuje się niezbędne.
  Celem warsztatów było omówienie wybranych elementów CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz wizerunku w internecie.
  Przeprowadzone zajęcia utwierdziły naszych uczniów w przekonaniu, jak istotnym elementem jest odpowiednie zaprezentowanie się na rynku pracy w trzech powyższych obszarach w celu wyróżnienia się spośród innych kandydatów.
  Zobacz galerię.

 • Szkoła średnia..... i co dalej? Warsztaty rozwojowe dla młodzieży w hotelu Trzy Wyspy

  26 lutego 2019 r. grupa uczniów z klasy III w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyła w warsztatach rozwojowych pt. Szkoła średnia i co dalej. 
  Zajęcia przeprowadziła Pani Agnieszka Drzewiecka HR Manager w hotelu Trzy Wyspy , a zarazem coach i trener w zakresie kariery, komunikacji i wspierania kompetencji liderskich. Warsztaty miały na celu umożliwienie uczniom podjęcie decyzji w zakresie osobistego rozwoju zawodowego.
  Podczas zajęć udali się w podróż w kierunku zmian i przyjrzeli się temu co jest obecnie a także temu co mogło by być.
  Odkryli ważne dla siebie wartości, wykreowali wizję przyszłości, zdefiniowali swoje ambitne i realne do osiągnięcia cele, mieli szansę zaplanować swój pierwszy krok do niego.
  Zajęcia umożliwiły uczestnikom przyjrzeć się, czy ich obawy w dążeniu do celu są zasadne i czy obrana wcześniej droga jest dla nich atrakcyjna i godna poświęcenia.
  Razem z trenerem poszukiwali zasobów i motywacji do działania w kierunku podjęcia pracy zawodowej lub dalszej edukacji.
  Warsztaty były okazją do wspólnych inspiracji, a praca w grupie wspierała odważne decyzje.
  Wielkie podziękowania kierujemy do Dyrekcji Hotelu Trzy Wyspy a w szczególności do wieloletniej doświadczonej Pani Agnieszki Drzewieckiej – HR Managera hotelu Trzy Wyspy, która w miłej i przyjaznej atmosferze poprowadziła bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia z młodzieżą. 
  Koordynator doradztwa zawodowego w CEZiT 
  Anna Kazana-Komarek  Zobacz galerię.

 • Kolejne szkolenie na promie Polonia

  26 lutego 2019 r. na pokładzie promu Polonia odbyło się kolejne szkolenie uczniów naszej szkoły. Szkolenie przeprowadzono dla klasy I a w zawodzie technik hotelarstwa. Na początku uczniowie zostali zapoznani przez F&B Managera ze schematem i podstawowymi zadaniami działu hotelowego m/f Polonia. Następnie Reception Supervisor przedstawił główne zadania recepcji i zasady funkcjonowania systemu rezerwacji Cliff. Zwiedzając dział housekeepingu uczniowie poznali standardy kabin na promie. Na koniec odbyło się szkolenie w restauracji. Tematem była ogólna charakterystyka restauracji, wymagania serwisu a'la carte oraz podział win wraz z informacjami o temperaturze ich serwowania i doborze szkła. Zobacz galerię.

 • Gratulacje dla Weroniki

  19 lutego 2019 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie uczennica naszej szkoły, Weronika Wolanin, odebrała z rąk Wicewojewody Zachodniopomorskiego Marka Subocza oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Jerzego Sołtysiaka. -  Dyplom Stypendysty Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Gratulujemy sukcesu! Zobacz galerię.

 • Szkolenie na promie Polonia

  W dniu 12.02.2019r. na pokładzie promu Polonia odbyło się szkolenie uczniów z klasy Ib w zawodzie technik hotelarstwa. Szkolenie składało się z czterech etapów. W pierwszej kolejności uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem restauracji. Poznali rodzaje serwisów oraz zasady obsługi grup zorganizowanych. W dziale housekeepingu zobaczyli sprzątanie kabin oraz poznali rodzaje środków chemicznych do utrzymywania czystości. Kolejnym etapem było zapoznanie z działem recepcji, w którym uczniowie poznali system rezerwacji Cliff oraz obsługę programu Ving Card. Na koniec odbyło się szkolenie w barze, gdzie zapoznano uczniów z rodzajem szkła barowego oraz z zasadami przygotowania stanowiska pracy przed otwarciem baru. Zobacz galerię

 • Ferie zimowe

  Ferie zimowe

  Życzymy wszystkim bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

 • Sukces naszych dziewcząt w zawodach piłki siatkowej w ramach Licealiady!

  We wtorek,15 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji ,,Wyspiarz'' przy ulicy Białoruskiej 2 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. W zawodach uczestniczyły cztery świnoujskie szkoły ponadgimnazjalne. Dziewczęta z Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki zwyciężyły i zajęły I miejsce ,a chłopcy miejsce III. Zobacz galerię

 • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

  Prosimy o zapoznanie się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych "dopalaczami". 

  Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku Baza wypoczynku 

  List Glownego Inspektora Sanitarnego  i Komendanta Glownego Policji do rodzicow.

 • Ferie w mieście

  Prosimy o zapoznanie się z programem zajęć w czasie ferii zimowych przygotowanym dla dzieci i młodzieży  przez instytucje miejskie i kluby sportowe. FERIE 2019

 • Wywiadówka

  Informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się  16 stycznia 2019 r. w środę o godz. 17.00

  Klasa I a TH – sala  nr 21 – p. Edyta Szczubiałkiewicz

  Klasa I b TH – sala nr 7 – p. Bożena Stankiewicz-Kolańska

  Klasa I TŻ i UG – sala nr 07 – p. Aleksandra Wrębiakowska

  Klasa II  TH – sala nr 4 – p. Beata Kurowska

  Klasa II  TŻ i UG – sala nr 30 – świetlica – p. Dorota Schabek     

  Klasa III TH – sala  nr 20 – p. Jolanta Deląg

  Klasa III  TŻ i UG sala nr 5 – p. Edyta Walczak

  Klasa IV TE sala nr 1  – p. Anna Dunajko

  Klasa IV TH sala  nr 17  – p. Iwona Regińczak – Tyburska

  Klasa IV TŻ sala nr 8 – Sylwia Suska - godzina 16.30

   

   

   

 • Otrzymaliśmy tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

  Otrzymaliśmy tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2019"

  Z radością informujemy, że nasze technikum jako jedyne w mieście Świnoujściu zostało wyróżnione honorowym tytułem "Brązowej szkoły 2019" w rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Tytuł ten jest potwierdzeniem  wysokiej jakości pracy naszej szkoły.

 • Warsztaty szkoleniowe na promie Polonia

  W dniu 8 stycznia 2019r. uczniowie z klasy III w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w kolejnych warsztatach szkoleniowych na promie Polonia. Szkolenie prowadził Executiv Head Chef - Rafał Babkiewicz oraz Pierwszy Kucharz - Michał Mrozik. Tematem szkolenia były przystawki zimne i gorące z różnych surowców. Uczniowie poznali zasady sporządzania i podawania zakąsek oraz dodatków do nich. Po przygotowaniu przystawek z warzyw, ryb i owoców morza oraz z mięsa odbyła się degustacja potraw. Zobacz galerię

 • Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - etap okręgowy

  Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej - etap okręgowy

  Dnia 04 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie odbył się drugi etap okręgowy XI edycji Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice z klasy trzeciej i czwartej TH, które uplasowały się na piątej i szóstej pozycji. Do etapu okręgowego przystąpiło 22 uczniów z jedenastu szkół w województwie zachodniopomorskim. Oli i Dominice składamy gratulacje

 • Warsztaty miksologii

  Przez cały grudzień 2018 r uczestnicy projektu "Szkoła praktycznych umiejętności i dobrych kwalifikacji" brali udział w warsztatach miksologii. To istniejąca od ponad 180 lat dziedzina wiedzy o trunkach i napojach, technikach ich mieszania, a także o sprzęcie barmańskim. Celem kursu było nabycie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zawodzie barmana. Zobacz galerię.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu
  ul. Gdyńska 26
  72-600 Świnoujście
 • tel/fax 91 321-45-66

Galeria zdjęć